IT és Most Podcast
Viszlát a jövőben! Beszélgetés Rab Árpáddal
Új podcastünkben Rab Árpád trendkutató volt a vendégünk. Beszélgettünk a mesterséges intelligencia jövőjéről, a lexikális tudás értékéről, a várható társadalmi változásokról. Te használod a technológiát vagy termék vagy? Be fog következni a technikai szingularitás? Sok kicsi vagy pár nagy MI lesz a jövőben? Renget érdekes kérdés került elő és reméljük még máskor lesz lehetőségünk faggatni Rab Árpádot.
Az AI holtig tanul
Az IT és Most podcastfolyamában januárban a mesterséges intelligenciával, azon belül is a ChatGPT-hez hasonló general AI-ok felhasználási lehetőségeiről, veszélyeiről beszélgettünk Kiss Gergellyel. Híres mondás, hogy a mesterséges intelligencia az új áram (Andrew Ng: AI Is the New Electricity), vagyis az MI hosszú távon is velünk marad, az életünk része lesz.
Dér Heni sok élete
Az IT és Most podcastfolyamának vendége ezúttal Déri Heni volt, akivel beszélgettünk a mesterséges intelligencia szerepéről a zeneiparban, szakmai kihívásokról, gyermekvállalásról, családról, társadalmi szerepvállalásról… A beszélgetésből az is kiderül, hogy Heni Fradi vagy Újpest szurkoló-e.
A szenvedély fél siker a programozásban
Az ArubaCloud podcatsorozatának új epizódja felidézi a 20223. október 27-e és 29-e között a budapesti S4 Közösségi és Kulturális Központban megrendezett ArubaCloud Hackathon versenyt. A programozói erőpróba döntőjében öt csapat indult, különféle egyetemek képviseletében, produktumaikat öt tagú zsűri bírálta el.
Az E-sport több mint játék
Az IT és Most podcastjában ezúttal Salát Az IT és Most vendége volt Hodozsán Dániel, az Esport1 egyik alapítója és vezetője, akivel az e-sport jövőjéről, várható trendekről, az AI növekvő szerepéről és lehetőségeiről beszélgettünk.
Küszöbön a hidegháború Kínával?
Az IT és Most podcastjában ezúttal Salát Gergely sinológus, egyetemi tanár, műfordító volt vendégünk. Beszélgettünk kulturális és geopolitikai kérdésekről: Várható-e egy újabb hidegháborús helyzet kialakulása? Hozott-e változást Kína Tajvannal kapcsolatos elképzeléseibe az orosz-ukrán háború? Részei az ellentmondások a kínai kultúrának? Hagyatkozhatunk-e a mainstream média híreire, ha Kínáról van szó? Miben más nyugati és a kínai ideológia?
IT és MOST: EU a techóriások ellen
Két nagy jelentőségű új uniós szabályozásról beszélgettünk az ArubaCloud podcastsorozatának újabb epizódjában. A digitális szolgáltatásokkal és a digitális piaci működéssel kapcsolatos szabályozás, a Digital Services Act (DSA) és a Digital Markets Act (DMA) a magyar környezetben is hamarosan hatályossá válik.
Digitális trendek – Mennyire lehet innovatív a jogi szabályozás?
Augusztusi podcastunkban a várható digitális trendekről beszélgettünk, és körbejártuk a kérdést, hogy lehet-e innovatív a jogi szabályozás? Izgalmas évek előtt állunk, ahogy a társadalmunk egyre inkább digitalizálódik.
A cukorbetegség minden 4. embert érint. Gyermekeink egészségéért most kell tennünk!
Vendégünk Molnár Ibolya diabetológiai szakápoló, edukátor, aki a beszélgetésben szemléletes példákkal teszi világossá, hogy ez is olyan betegség, amelynek kialakulásában és alakulásában a legfontosabb szerepet az ember, maga a beteg játssza.
Fokról fokra – rögös az út a klímasemlegesség felé
Klímapolitikai és fenntarthatósági kérdésekről beszélgettünk az ArubaCloud májusi podcatjában Huszár Andrással, a Green Policy Center társalapítójával és igazgatójával. A klímaváltozás problémájára adható globális és lokális válaszok mellett a beszélgetésből az is kiderül, hogy érdemes-e már most pánikba esnünk…
Szilágyi Áron fóruma az élsportolókon segít
Áprilisban Szilágyi Áron, háromszoros olimpiai bajnok, kétszeres világbajnok magyar kardvívót, a Magyar Élsportolók Érdekvédelmi Fóruma társadalmi elnökét és Körösparti Gábor sportmenedzsert, a Fórum operatív vezetőjét láttuk vendégül. Az ArubaCloud podcastsorozatának újabb epizódjában a MEEF társadalmi szerepéről, a duális karrierprogramról, a visszavonult élsportolók lehetőségeiről beszélgettünk.
Az MI fejlődésével az érzelmi intelligencia felértékelődik?
A mesterséges intelligencia (MI) a témája az ArubaCloud podcastsorozatának újabb epizódjának, amelyben azt firtatjuk, hogy milyen lesz az a jövő, amelyben az MI majd igazán kibontakozik. A ChatGPT már itt van, ez azonban csupán a kezdet, a java most következik.
Nem bízunk a közösségi platformokban… de rábízzuk magunkat
Az ArubaCloud podcastsorozatának második adásában a social media és a szólásszabadság kérdéseit járjuk körbe. A szabályozás kérdéseitől az algoritmusokon át a véleménybuborékok veszélyeiig.
A digitalizáció elkerülhetetlen eleme a felhő
Az ArubaCloud podcastsorozatának első adásában nem csak trendekről, pályázati lehetőségekről, a felhő alapú megoldásokról beszélgetünk, hanem a technológiának a legkülönfélébb társadalmi jelenségekre gyakorolt hatásáról is!
Forpsi Shorts
Képek készítése mesterséges intelligenciával? A megoldás lehet a Midjorueny
Nem az a fő kérdés, hogy a mesterséges intelligencia elveszi-e a munkádat (vagy bármi egyebet), hanem az, hogy mit tehet az MI érted? A Midjoruney esetében pedig a válasz az, hogy segíthet egyedi képek készítésében.
Képgenerálás mesterséges intelligenciával
Képek késztése mesterséges intelligencia segítségével egyre terjed. Remek módszer, ha eredeti képeket szeretnél olcsón. A ForpsBlogon több cikkben is foglalkozunk a képkészítéssel a Midjourney segítségével. Ha érdekel a téma nézz körül a cikkeink között!
Hasznos WordPress bővítmények: WP-Ready
WordPress weboldal készítéséhez válaszd a WP-Ready szolgáltatást! A szolgáltatás részeként több hasznos plugint előre telepítünk számodra!
Környezetbarát a digitalizáció?
Minden online tevékenység együtt jár CO2 kibocsátással, ezért nagyon nem mindegy a klímatudatos hozzáállás. Ebben a digitális szolgáltató cégeknek is fontos szerepe van. Éppen ezért az ArubaCloudnál arra törekszünk, hogy adatközpontjainkban 100%-ban megújuló energiát használjunk fel!
Nem biztonságos weboldal?
Mi az SSL-tanúsítvány és miért van rá szükségem? Ha érdekel a weboldalad biztonsága, akkor egy tanúsítványra feltétlenül szükséged lesz.
Weboldalépítő alkalmazás extra funkciókkal
Site Builder szolgáltatásunk ingyenesen kínál olyan extra funkciókat, mint az időpontfoglaló, a blogmodul, a webshop vagy a jelszóvédelem. Próbáld ki ingyen 30 napig!
Készíts weboldalt egyszerűen!
Készítsd weboldalt programozói tudás és webdesign tapasztalt nélkül, egyszerűen a Site Builderben! Több beépített, (ingyen) elérhető funkcióval: Időpontfoglaló, Kapcsolati űrlap, Webshop, Jelszóvédelem stb. Próbáld ki ingyen 30 napig!
A jó cím a siker záloga!
A honlapod domain címe alapozza meg a weboldalad arculatát, ez alapján találják meg az érdeklődők az oldalad. A jó domain címhez pedig e-mail is tartozhat! Látogass el hozzánk és indítsd el saját vállalkozásodat!
Sikeres online jelenlétet szeretnél?
Tudtad? A social média felületeid nem saját tulajdonodban vannak. Törölhetik a posztjaidat, hirdetéseidet letilthatják, akár a fiókod is felfüggeszthetik. Ezért ne hagyatkozz kizárólag a social média felületekre. Legyen saját weboldalad is!
Weboldalt, webáruházat vagy blogot szeretnél?
Ha nem vagy programozó, a drag&drop rendszerű Site Builder szolgáltatásunkkal akkor is pofonegyszerűen létrehozhatod saját weboldalad. Próbáld ki ingyen harminc napig!
Pénzt keresnél online?
Weboldalt vagy webáruházat szeretnél, ami folyamatos bevételt biztosít? De úgy gondolod drága fejlesztés vagy nem vagy a programozás Chuck Norrisa? Van megoldás! Válaszd drag&dorp rendszerű Site Builder szolgáltatásunkat!
Aruba Shorts
Hackathon mini-movie: Tehetséggondozás, mint társadalmi felelősségvállalás
Rövid videós összefoglalónk az első Aruba Cloud Hackathonról. A programozói versenyt azért rendeztük meg, hogy támogassuk a fiatal, tehetséges hallgatókat: lehetőséget teremtsünk számukra, hogy összemérjék tudásukat és szakmai kapcsolatokra tegyenek szert. A fődíjként felajánlott 15.000.000 Ft értékű startup támogatással pedig szeretnék elősegíteni az innovációt, illetve, hogy olyan cégek jöhessenek létre a jövőben, ahol komoly szakmai tudás összpontosul és olyan terméke, szolgáltatások kerülnek előállításra, ami jól értékesíthető – akár külföldön is..
Aruba Cloud Hackathon – 2023. 10. 27-29.
Videós összefoglalónk az első ArubaCloud Hackathonról. A programozói verseny döntőjében 4 egyetemről 5 csapat mérte össze a tudását. Az első helyen végül a BIT Dream Team végzett (Corvinus), második a Nyerni Jöttünk csapat lett (Szegedi Tudományegyetem), harmadik helyen pedig a Nubem ante Solis (BME) végzett. A versenyzőknek kubernetesben kellett egy marketplace weboldalt elkészíteni és egy applikáción keresztül bemutatni a működését.
Több erőforrás, nagyobb biztonság felhőben? Virtual Private Cloud
Az Aruba Virtual Private Cloud egy IaaS szolgáltatás, amely támogatja a szoftver-alapú adatközponthoz tervezett VMware NSX virtualizációs platformot, natívan együttműködve a VMware Cloud Director-ral. Ezek a tulajdonságok garantálják a maximális kompatibilitást és integrálhatóságot más virtualizációs platformokkal.
Mi is az a ChatGPT?
Mi az a ChatGPT és mit érdemes tudnod róla, ha te is szeretnéd használni a munkádban? Most összefoglaljuk röviden! Ha bővebben is érdekel a téma, nézd meg a cikkeinket!
IT infrastruktúra felhőben? Azure Stack vagy OpenStack?
Ha úgy döntesz, hogy IT infrastruktúrádat felhő alapú környezetben helyezed el, akkor felmerül a kérdés, hogy milyen platformot érdemes választani. A két talán leggyakoribb platform az Azure Stack és az OpenStack. Röviden nézzük végig ezek előnyeit és hátrányait!
cPanel vagy Plesk?
A Plesk ideális választás saját vagy ügyfeleid tárhely adminisztrációjához. A Plesk számos eszközt kínál, ahol kezelheted a saját vagy ügyfeleid tárhelyei.
Igényelj utalványt és próbáld ki cloud szolgáltatásainkat ingyen!
Az ingyenes próbaidőszak elkezdéséhez látogass el weboldalunkra, az utalvány igénylést ITT találod.
Ha a webtárhely már nem elég: Classic VPS
Ha az egyszerű webtárhely már nem elég, válassz VPS szolgáltatást! Magas szintű szolgáltatás kedvező áron: OpenStack technológiával és helyi SSD tárólóval.
Lassú a weboldalad vagy kinőtted a tárhelyedet?
Ha szerverre van szükséged weboldalhoz, adatkezeléshez, levelezéshez, válts felhőszolgáltatásra! A felhőszolgáltatás biztonságos, skálázható, igényre szabható, költséghatékony. Válaszd az Aruba Cloud szolgáltatásait!
Megbízható informatikai háttér kkv-éknak
Felhő alapú költséghatékony megoldások OpenStack hypervisor rendszerrel: Vedd fel felünk a kapcsolatot!
Költözz Velünk a digitális gazdaságba!
Rugalmas és biztonságos felhőszolgáltatások, egyedi igényekre szabva: otthoni felhasználóknak, kisvállalkozóknak, nagyvállalatok részére, fejlesztőknek, webes ügynökségeknek. https://www.arubacloud.hu/
Cloud Computing és azon túl!
Folyamatos fejlődés, szélesebb választék, átlátható árak. Vedd fel felünk a kapcsolatot!
Forpsi Kisokos
ChatGPT gyorstalpaló
Hogyan segíthet téged a tartalomgyártásban a mesterséges intelligencia, konkrétan a ChatGPT? Videónkban bemutatjuk a C.R.E.A.T.E formulát, amivel jobb eredményeket érhetsz el, ha szöveget akarsz generálni. A ChatGPT-ről a cikkeink között is olvashatsz!
WordPress weboldal készítés kezdőknek (2023) – Tartalom feltöltés – WP oktató videó 4.
Ebben a videóban a tartalmak hozzáadásával foglalkozunk: képek, posztok és oldalak szerkesztési lehetőségeit vesszük végig.
WordPress weboldal készítés kezdőknek (2023) – Sablon beállítsa – WP oktató videó 3.
Ebben a videóban a sablonunk főbb beállítási funkcióit és szerkesztését fogjuk megnézni:
1. alapbeállítások
2. Blog
3. Fejléc és lábléc
4. Alapszínek megadás
5. Tipográfia, gombok, egyéb beállítási lehetőségek.
Menü rendszer beállítása WordPressben (2023) – WordPress oktatóvideó 2.
Tanuld meg, hogyan készíts #WordPress weboldalt egyszerűen. Ebben a videóban a Menü beállításait fogjuk megnézni. Létrehozunk új menüpontokat, almenüket, hozzáadunk pár új oldalt a weboldalunkhoz. Hasznos cikkeket találhatsz a WordPressről a bologcikkeink közts is: https://blog.forpsi.hu/?s=wordpress
Webtárhely és domain a weboldalhoz: https://www.forpsi.hu/wpready/
Ez is érdekelhet!
Hálózatüzemeltetés és MI megoldások: HUNOG_2 Szakmai Konferencia
2024. október 9-10-én Inárcson, a FLOW Hotel & Conference-ben rendezték meg a második HUNOG konferenciát, amely a hazai hálózatüzemeltetői szakma egyik legfontosabb találkozójává nőtte ki magát. Az esemény idén is…
6+6 veszély, ami a helyi informatikai rendszereket fenyegeti #2
Sorozatunk második részében folytatjuk annak vizsgálatát, hogy milyen események és tényezők jelentenek fenyegetést és hogyan hatnak a helyi informatikai rendszerekre. Az előző részben megnéztük a hardver meghibásodás, az adatvesztés vagy…
6+6 veszély, ami a helyi informatikai rendszereket fenyegeti #1
Most induló sorozatunkban sorra vesszük, hogy milyen események és tényezők jelentenek fenyegetést és hogyan hatnak a helyi informatikai rendszerekre. Ezek a veszélyek különböző mértékben érinthetik a szervezeteket attól függően, hogy…
A honlap weboldal? Fogalmi tisztázó
A „weboldal”, „honlap” és „portál” kifejezések gyakran használatosak az interneten, sokszor ugyanarra a dologra használjuk, de kissé (vagy teljesen) eltérő jelentéssel bírnak. Ez betudható az internet magyarországi elterjedésekor elterjedt fordítási…
Nyakunkon a NIS2? A te céged érintett?
A NIS2 kapcsán június 30-ig kell jelentkezni Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága oldalán a 2023. évi XXIII. törvényben meghatározott szervezeteknek. A jogszabály 22 kiemelten kockázatos és 13 kockázatos tevékenységi kört sorol…